poniedziałek
| 25 czerwca 2018

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy-recydywisty

Magdalena Siemienas: czwartek, 25 styczeń 2018
samochód i mężczyzna

Wzorcowa postawa obywatela pozwoliła na ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który kolejny raz kierował pod wpływem alkoholu. Pijany mężczyzna próbował przekupić osoby, które zgłosiły sprawę na policję.

Pijanego mężczyznę udało się zatrzymać na trasie w kierunku Mińska Mazowieckiego. Kierujący prowadził pojazd na zderzenie czołowe z samochodami z naprzeciwka. Świadek zderzenia postanowił zareagować na zaistniałe zagrożenie i zadzwonił pod "112".

– Wiedziałem co trzeba zrobić w takiej sytuacji i myślę, że każdy odpowiedzialny kierujący powinien takie zachowania w sobie mieć

– powiedział nam świadek zdarzenia.

Obywatelskie zatrzymanie pomaga wyeliminować nietrzeźwych kierowców jeżdżących po polskich drogach. Na co możemy sobie pozwolić chcąc podjąć próbę interwencji?

"Ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa"

– poinformowała komisarz Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji.

– Ja wtedy sobie jeszcze nie zdawałem sprawy jakiego kierowcę  zatrzymałem. Okazało się, że kierujący miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu na kilka lat, właśnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu, więc w jego przypadku było to nie pierwsze takie wydarzenie w życiu

– relacjonuje świadek zdarzenia.

Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami.

 

Redaktor: Magdalena Siemienas

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie

money.pl, Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.