piątek
| 23 marca 2018

Równi i równiejsi, czyli jak Czabański pluje Polakom w twarz

Michał Jerzy Kowalczuk : | 27 lutego 2018
Czabański i Żydzi

Szum wokół niebezpiecznego projektu ustawy nowelizującej ustawę o ochronie zwierząt nie cichnie. Dziś okazuje się, że w obliczu tysięcy protestujących mieszkańców wsi, dramatycznych kosztów wdrożenia poselskich pomysłów oraz ryzyka zniszczenia wizerunku polskich przedsiębiorstw rolnych, posłowie opowiadają się za… jak najszybszym przeforsowaniem ustawy!

Takie podejście do stanowionego prawa jest nie tylko niegodne wybrańców Narodu, ale w każdym dojrzałym demokratycznym państwie prawa wiązałoby się z konsekwencjami politycznymi, jak również tymi prawnymi (np. w postaci orzeczenia zakazu pełnienia funkcji publicznych). Posłowie nie piszą bowiem ustaw dla siebie lub tez dla swoich zauszników i szemranych "zleceniodawców". Posłowie, podobnie jak senatorowie oraz administracja rządowa, stanowią prawo dla Polski i Polaków. Polscy przedsiębiorcy rolni od miesięcy alarmują, że proponowane przepisy dotyczące zakazu dokonywania w Polsce tzw. uboju rytualnego z przeznaczeniem na eksport oraz zakazu prowadzenia w Polsce hodowli zwierząt futerkowych. Wszystkie apele i prośby o rozpoczęcie konsultacji z zainteresowanymi podmiotami były przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt zupełnie ignorowane. W miejsce poważnej debaty pan Czabański bezczelnie postanowił ogłaszać na prawo i lewo, że wszyscy ci, którzy go nie popierają, to bezduszni lobbyści.

Jedyna medialna debata, do której dopuszczono obie strony sporu odbyła się z końcem ubiegłego roku w programie Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Emisja wywołała dzikie oburzenie zarówno samego Czabańskiego, jak i posłanki Joanny Lichockiej, która niegdyś próbowała swoich sił w dziennikarstwie (z marnym skutkiem), a dziś jest wiernym apologetą jedynego słusznego Prezesa. Wściekłość zwolenników powyższych zakazów była o tyle zrozumiała, że w uczciwej konfrontacji na antenie telewizji publicznej ich hasła i postulaty musiały ustąpić rzeczowym argumentom naukowców i polskich przedsiębiorców.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że dla posłów, którzy podpisali się pod projektem o wiele ważniejsze są reakcje polskich Żydów i Izraela niż 50 tysięcy Polaków pracujących dla hodowli zwierząt futerkowych. Z najnowszych doniesień prasy izraelskiej i polskiej dowiadujemy się, że poseł Czabański znajduje jednak czas na spotkania, ale tylko z naczelnym rabinem Polski. Podobno efektem tych kilku "miłych i rzeczowych" spotkań ma być rezygnacja z zabójczych dla polskich producentów przepisów zakazujących tzw. uboju rytualnego z przeznaczeniem na eksport. Doprawdy pan Czabański pluje Polsce i Polakom w twarz!

Miesiące analiz, argumentów, sporów, protestów są niczym w porównaniu z sytuacją, w której o coś zabiega naczelny rabin Polski? W jakim my państwie żyjemy? Komu służą zasiadający na Wiejskiej "wybrańcy"? Czy, jeżeli za polską hodowlą zwierząt futerkowych opowiedziałby się premier Netanjahu albo któryś z amerykańskich sekretarzy, sprawa również byłaby załatwiona?

Michał Jerzy Kowalczuk

Fot. Twitter Michael Balbinka/Twitter fronda.pl (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij