poniedziałek
| 25 czerwca 2018

Polsce bardziej zagraża faszyzm czy komunizm? Politycy oceniają

Oliver Pochwat: czwartek, 01 luty 2018
Polska flaga z sierpem i młotem

W związku z ujawnieniem przez TVN informacji o neonazistach, w mediach rozgorzała dyskusja o skrajnych antydemokratycznych ruchach. Robert Winnicki złożył w Sejmie projekt ustawy penalizującej kult przywódców totalitarnych, przede wszystkim Adolfa Hitlera, Józefa Stalina oraz Stepana Bandery.

O ile w przypadku nazizmu nie ma wątpliwości, że trzeba go piętnować, to w przypadku komunizmu i banderyzmu panuje pewne ciche przyzwolenie. Mimo zapisów prawnych, które zabraniają propagowania ideologii komunistycznej, w Polsce nadal działa Komunistyczna Partia Polski, legalnie i bez żadnych konsekwencji można nosić insygnia sierpa i młota oraz koszulki z wizerunkiem zbrodniarzy.

 

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz wSensie

Fot. Aleksandra Kasperska wSensie

Oliver Pochwat
Author: Oliver Pochwat
O Autorze
Dziennikarz. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zainteresowania: polityka, konflikty światowe, historia, relacje polsko-ukraińskie, rekonstrukcja historyczna.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.