piątek
| 23 marca 2018

Grabarczyk zdobył pozwolenie na broń nielegalnie? Prokuratura postawiła zarzuty

Redakcja: | 12 marca 2018
Cezary Grabarczyk

Były minister infrastruktury i sprawiedliwości Cezary Grabarczyk usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzut nielegalnego zdobycia pozwolenia na broń. O sprawie poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Prokurator Prokuratury Regionalnej w Katowicach ogłosił zarzuty Cezaremu Grabarczykowi, wiceprzewodniczącemu klubu Platformy Obywatelskiej. Dotyczą one poświadczenia nieprawdy w toku postępowania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Grabarczyk stawił się w prokuraturze, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W przesłuchaniu uczestniczył również obrońca polityka.

Jak wynika z komunikatu Prokuratury Krajowej, w toku postępowania przygotowawczego prowadzonego w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach ustalono, że poseł Cezary Grabarczyk 19 marca 2012 roku, w związku z prowadzonym na jego wniosek postępowaniem o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej bojowej, poświadczył nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne w dokumentach wystawionych w toku tego postępowania w postaci: protokołu z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń, karty egzaminacyjnej z teoretycznej części egzaminu i listy obecności z tej części egzaminu, karty egzaminacyjnej z praktycznej części egzaminu i listy obecności z tej części egzaminu oraz listy wyników strzelań. W dokumentach tych potwierdzono odbycie i przebieg egzaminu, który faktycznie nie został przeprowadzony.

W listopadzie zeszłego roku poseł PO zrzekł się immunitetu w związku z prowadzonym w jego sprawie śledztwem dot. legalności zdobycia pozwolenia na broń. O uchylenie immunitetu byłego ministra w rządach PO-PSL wystąpiła wówczas do Sejmu Prokuratura Regionalna w Katowicach.

onet.pl/marma/Fot. Twiter Wojciech Zontek


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij